Malevkonna meditsiiniõpe 2024

12. Oktoobril toimus malevkonna sisene meditsiini õppepäev. Malevkonna liikmed said lahendada erinevaid situatsioone ja lihvida oma teadmisi meditsiiniliste oskuste paremaks rakendamiseks hädaolukordades.

Õppepäeval osalejad käisid gruppidena läbi 5 punkti, kus ootas neid instruktor. Enne ülesannete lahendamist läbiti kõik ülesanded koos instruktoritega.

I. Abi ohtlikus alasOsalejad õppisid õigesti kasutama žgutti, seda paigaldati nii endale kui võitluskaaslasele. Lisaks õpiti kuidas kannatanut ohtlikust alast ära tuua. Lõpuks pidid kõik tassima kannatanut ja sulgema ohtlikud verejooksud žguti abil. Tirimist oli palju, sest juhtus ka olukord, kus kerge naisterahvas pidi tassima/tirima suurt meesterahvast. Tugevad nagu Eesti naised ikka siis sai ta kenasti hakkama ja kannatanule anti õigeaegselt abi!

II. Haavade sidumineInstruktori juhendamisel õpiti siduma pea, kaela kui ka jäsemete sidumist.

III. Kannatanu transportÕpiti kannatanu liigutamist 1-tüki meetodil, et saada ta kanderaamile/sangadega rullmatile. Kannatanu kaeti soojalt ja tassiti maastikul etteantud teekonnal. Ülesandes said kõik panna oma oskused proovile ja kogemuse kannatanu transpordis.

IV. Ventiilpingelise õhkrinna punkteerimine Kõik osalejad said paarides teha läbi kannatanu uurimist, õhkrinna sümptomite äratundmist, punkteerimiskoha leidmist, punkteerimist, 14G tutvustuse/õpetuse, kannatanu seisundi hindamist peale punkteerimist. Teema on keeruline kuid vajalik ja meil on hea meel, et meie malevkonnas on pädevaid inimesi seda õpetama ka teistele. Nii said väga teistmoodi kogemuse osaliseks meie õppepäeval osalejad!

V. Esmane triaažViimases punktis tulid kõik osalejad kokku ja õppisid esmase triaaži tegemist. Nagu ütles ka päeva korraldaja ja põhiinstruktor „esmane triaaž on kiire ja halastamatu, selle käigus tehakse kaosest organiseeritud kaos“ Esmases triaažis sorteeritakse kannatanud vastavalt juhendile ja vajadusel paigaldatakse žgutt, ning kannatanu pannakse püsivasse küliliasendisse.

Täname meie instruktoreid ja õppepäevast osavõtjaid!

Rohkem pilte leiad SIIT

Pildid: Mari-Ann Veermäe